הארץ

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
גליונות הארץ בעברית ובאנגלית

דף זה מכיל ציטוטים כלליים בנושא עיתון הארץ.


  • "נקיים הם כל הגיליונות שיצאו עד עכשיו מכל המידות הרעות של הצהיבות השלטת עכשיו כמעט בכל עיתונות העולם. כל האמור שם נאמר במידה, בטקט, בלי צעקנות, בלי שקרנות, במחילה." ~ יוסף חיים ברנר, 1918 (מקור)
  • "בא לספק את צורכי הציבור, אבל אין הוא בא לעשות את רצונו, להיגרר אחרי נטיותיו או לגרות את רגשותיו על ידי דברים שבהפתעה ובסנסציה." ~ משה יוסף גליקסון, עורך העיתון, 19 בנובמבר 1922
  • "בשנים האחרונות תפסה את חלק מהעיתונות הרוח הרעה של רדיפה אחרי סנסציה זולה והסתגלות לצורכי השוק... לאושרנו לא כבשה העיתונות מסוג זה את השוק בארץ ישראל. העיתון 'הארץ' ואחריו גם עיתון הפועלים 'דבר', שני עיתונים אלה היודעים להביע את האוריינטציה העיתונאית הנכונה, הם כלי מבטא לרוב המכריע של היישוב." ~ חיים נחמן ביאליק, 1930
  • "כבר שנים שעיתון הארץ משמש זירה לעיצוב תפישתה העצמית של האליטה בישראל. יותר מכל תופעה אחרת הוא מסמל את החלפת האליטה הישנה שראתה את עצמה כמשרתת, באליטה חדשה המבססת את זהותה על התנכרות לישראל ולישראלים." ~ גדי טאוב, 2008 (מקור)
  • "אפילו גדולי האנטישמים לא הגיעו לכדי תיאור של אכילת בשר גויים בידי יהודים רצחניים. פרסום ה'מאמר' ה'סאטירי' של ב. מיכאל הוא שפל מוסרי, ערכי ועיתונאי של כל מי שהיה שותף לדבר המחליא הזה ב'הארץ'." ~ אריאל שנבל, על מאמר סאטירי ב"הארץ" בו מוצגים מתנחלים כאוכלי ערבים, אוקטובר 2022 (מקור)