לדלג לתוכן

ויקיציטוט:ויקיציטוט צעד אחר צעד/5

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

שיחות

צד חשוב בוויקיציטוט הוא היכולת לשוחח על דפי ציטוט עם ויקימצטטים אחרים. אם יש לכם הערה, תהייה או שאלה בקשר לדף ציטוט כלשהו, גשו לדף השיחה דרך לשונית השיחה למעלה וכתבו את הערותיכם. שימו לב: אם הקישור לשיחה אדום אין זו סיבה לדאגה, פשוט דף השיחה טרם נכתב.

בדפי שיחה ארוכים מומלץ להשתמש בלשונית ה'פסקה חדשה' המופיעה לצד 'עריכה', שמאפשרת הוספה של נושא חדש.

לא רק לדפי ציטוט, גם למשתמשים ישנם דפי שיחה. תוכלו לגשת לדף השיחה שלכם בקישור משמאל למעלה במסך, היכן שכתוב "דף השיחה שלי". כשמישהו משאיר לכם הודעה בדף השיחה שלכם, תקבלו על כך התראה בכל מקום שתהיו בוויקיציטוט, יחד עם קישור לדף השיחה שלכם. תוכלו גם לכתוב הודעות לוויקימצטטים אחרים, בדף השיחה שלהם (ניתן לגשת אליו דרך לשונית ה'שיחה' בדף המשתמש הרלוונטי, או פשוט להקליד בתיבת החיפוש: 'שיחת משתמש:פלוני', כאשר 'פלוני' הוא שם המשתמש).

כוויקימצטטים חדשים אתם עשויים להיתקל בדף השיחה שלכם בשפע של הצעות, טענות ומענות שנראות לעתים כמו ביקורת ולעתים כמו התקפה של ממש מצד הוויקימצטטים הוותיקים. כל הפניות באות מתוך כוונה טובה וכדי לשפר את כתיבתכם בוויקיציטוט. במקרה שבו אתם מקבלים מבול של פניות שנראות בהתחלה כהטרדה לשמה עדיף לפנות לאחד המציעים ולבקש את הדרכתו.

סדר

כשמשיבים להודעה, יש לכתוב את ההודעה לאחר תו רווח מההודעה אליה אתם מגיבים. הוספה של נקודתיים (":") בתחילת השורה תאפשר לכם להזיח את תגובתכם. דרך נוספת לעשות זאת היא באמצעות הוספת כוכבית ("*", שמשמשת בדרך כלל לרשימות). הן כוכביות והן נקודתיים יכולות לחזור מספר פעמים: כל חזרה גורמת להזחה נוספת. לעתים נעשה שימוש גם ב-"#" כדי ליצור רשימה ממוספרת, למשל בהצבעות.

אם מישהו השאיר לכם הודעה בדף השיחה האישי שלכם, ענו לו באותו דף ולא במקום אחר. הוא יראה שעניתם כאשר יצפה ב'רשימת המעקב' שלו.

חתימה

חשוב לחתום על הערות הנכתבות כדי שמשתמשים אחרים ידעו מי כתב אותן. ניתן לחתום פשוט באמצעות הוספת ארבעה סימני ~ (~~~~), שיהפכו לאחר שמירת הדף באופן אוטומטי לחתימה עם שמכם ושעת כתיבת ההודעה. על סגנונות ועיצוב חתימה ראו עזרה:חתימה.

הזחה

בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. כך נשמר הסדר והעיצוב בהודעות.

תרגול

מומלץ לנסות לתרגל את הנושא. לתירגול היכנסו לארגז החול וכתבו הערה כלשהי כולל הזחות ובסופה חתמו עם ארבעה סימני ~ כפי שהוסבר לעיל.