לדלג לתוכן

ויקיציטוט:ויקיציטוט צעד אחר צעד/1

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

רעיון הוויקי שעליו מושתת ויקיציטוט פירושו שכל אחד יכול לערוך ולכתוב על כל נושא. השינויים שתבצעו ישנו את הדפים בצורה מיידית לכלל המשתמשים.
נתחיל בהסבר על האפשרות החשובה בוויקי: עריכת דף.
אם אתם מוצאים טעות בדף, תוכלו לתקנה בצורה הבאה: (לחצו על התמונות להגדלה)

בכל דף בוויקיציטוט יש לשונית "עריכה" שנמצאת למעלה ושמאפשרת עריכה של הדף שבו אתם צופים. לחצו על לשונית העריכה שנמצאת למעלה כדי לערוך את כל הדף.
בנוסף, בדפים בהם יש כותרות (בדף זה, אין כותרות) יש קישור "עריכה" מצד שמאל של כל כותרת המאפשר עריכה של הפסקה המצויה תחת הכותרת. אם ברצונכם לשנות רק פסקה מסוימת לחצו על קישור ה"עריכה" שנמצא משמאל לכותרת המתאימה.
כעת ייפתח דף העריכה עם הסברים. אין צורך להבין את כל ההסברים כבר בנסיונכם הראשון - פשוט גללו בתיבת העריכה ומצאו את הטקסט שרציתם לערוך. כתבו את התיקון או את העריכה שלכם. (אך שימו לב, לא למחוק מילים או סימנים אשר אינכם מכירים ולא ראיתם אותם קודם שלחצתם על כפתור עריכה. סימנים אלו משמשים את המערכת לצורכי עיצוב, על חלק מהם נלמד בהמשך המדריך.)
בתיבת התקציר ספקו הסבר קצר למהות העריכה שביצעתם - למשל טעות הקלדה או תיקון טעות או כל פרט אחר שיוכל להסביר את מהות עריכתם.

אם שיניתם יותר מפסיק או מילה, לחצו קודם על כפתור "תצוגה מקדימה" כדי לבדוק שהתוצאה היא אכן כפי שרציתם, לאחר שבדקתם אל תשכחו לכתוב את תקציר עריכתכם, ולאחר מכן לחצו על כפתור "שמירה".

כל כותב עלול לשגות, ובעזרת אפשרות התצוגה המקדימה ניתן להימנע מטעויות מיותרות.

כעת מומלץ לתרגל את הנושא ולצבור מעט ניסיון. גשו לדף ויקיציטוט:ארגז חול, עדיף בחלון חדש, ונסו לערוך אותו, למשל להוסיף בו ברכת שלום.