ויקיציטוט:ויקיציטוט צעד אחר צעד/4

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

כתיבה

שימו לב שעל נושאים רבים כבר קיימים דפים בוויקיציטוט, ולכן לפני שניגשים לכתוב דף ציטוטים חדש יש לבדוק שלא קיים כבר דף בנושא.

שינוי בלבד

אנו ממליצים למתחילים להתחיל מהוספה לדפים קיימים ומהרחבתם. בחרו תחום שמעניין אתכם וקראו דפים שכבר כתובים בנושא. בשלב זה או אחר תתקלו בשינוי, תיקון או הרחבה שתרצו לבצע באחד הדפים. באופן זה, תרכשו במהירות ניסיון בעריכת דפי ציטוטים.

טקסט המקור של דפים מסוימים עשוי להיראות בתחילת דרככם כמורכב. חלקים שכאלו עשויים להיות למעשה אלמנטים מורכבים, כדוגמת טבלאות. אל תירתעו! במקרה הצורך פשוט דלגו על הטקסט הלא ברור.

ייתכן שלאחר הוספה משמעותית תגלו שנוספה לדף שערכתם תבנית "עריכה" או "שכתוב". אל דאגה! הודעות אלו נועדו למשוך עורכים שיוסיפו קישורים פנימיים ויסדרו את הטקסט שלכם בהתאם למה שמקובל באתר ולכן רצוי שלא להוריד את ההודעה. אף אחד לא נולד עם ידע בוויקיזציה ולא מצפים מכם שכבר בשלבים הראשונים תגלו שליטה מלאה. אנא, התייחסו בסובלנות להערות שנועדו לשפר את פני האתר.

כתיבת דף ציטוטים

טיפ
מדריך ייעודי עבור כתיבת דף ציטוטים חדש נמצא בדף ויקיציטוט:תבניות דף. המדריך מסתמך על ידע שנרכש במדריך זה.

בשלב מסוים, לאחר שתרכשו ניסיון בעריכת דפים קיימים, תרצו בוודאי להוסיף דפים חדשים. אחת השגיאות הנפוצות ביותר בקרב מתחילים היא להתחיל בכתיבה מהירה של עשרות דפים קצרים מאוד המורכבים מציטוטים ספורים או אף ציטוט בודד. לדפים אלו למרבה הצער סיכוי גדול להימחק, כי הם אינם עומדים בדרישות הסף באתר, והמחיקה עלולה לגרום לאכזבה גדולה לכותב המתחיל.

כדי להימנע מגורל המחיקה, דף ציטוטים חדש צריך להפגין איכות: לפחות כמה משפטים, כשהמשפט הראשון יהיה לרוב הגדרה של נושא הדף.

כשתרגישו מוכנים לכתיבת דף ציטוטים ולאחר שתצברו ניסיון בעריכת דפים קיימים, תוכלו ליצור דף באמצעות תבניות דף.