בית המשפט העליון

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דף זה זקוק לעריכה, על מנת שיתאים לסגנון המקובל בוויקיציטוט.
לצורך זה ייתכנו סיבות אחדות: פגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון הטעון שיפור או צורך בהגהה. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו.

דברי שבח[עריכה]


ביקורת[עריכה]

  • "די להתבונן בפסיקות בית המשפט העליון בפחות משבוע ימים (שבכללם יום הזיכרון ויום העצמאות): ביטול חוק הפיקדון למסתננים. ביטול איכוני השב"כ לחולי קורונה. צו ביניים למניעת הארכת כהונתו של מ"מ פרקליט המדינה (בטרם מונה). ביטול איסור הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח. בשתי מילים: שיכרון כוח. איפה הימים שבהם שופטי בית המשפט העליון כתבו בפסקי דינם על הצורך בריסון עצמי בבוא בית המשפט לשקול התערבות בסמכויותיהן של הרשויות האחרות?" ~ גדעון סער (מקור)
  • "אלה שתוצאות הבחירות לא מוצאות חן בעיניהם נזעקים נגד פסקת ההתגברות. צריך לחזור למערכת משפטית שהייתה לפני המהפכה של אהרן ברק. בית המשפט היום משרת את השמאל. לדוגמא השופטים שביטלו את החוקים בעניין המסתננים, אין להם שום הסמכה לעשות את זה" ~ חיים רמון.
  • "הכנסת תגן על מיעוטים יותר מבית המשפט העליון. שופטי בג"ץ פסלו חוק של מס על דירה שלישית, כי הם החליטו שחברי הכנסת לא קראו את כל התוכן. על איזה מיעוט זה מגן?" ~ חיים רמון.
  • "השופטים פועלים לפי השקפת עולמם ומקדמים את האידאולוגיות שלהם. הם צריכים לפתוח מפלגה ולהתמודד לכנסת. בית משפט צריך לשפוט לפי חוקים, הם דנים בחוק יסוד (חוק הלאום) אין להם שום זכות לשנות חוק יסוד". ~ חיים רמון.
  • על המערכת המשפטית, ובעיקר על בית המשפט העליון השתלטה קבוצת מיעוט שמאלנית קיצונית, שמנסה להכתיב את ערכיה לחברה כולה. גישתם של שופטי בית המשפט העליון לנושאי דת ומדינה רחוקה מאוד מהתפישה המסורתית של מרבית הציבור בישראל, שנוטה לגישה מסורתית. מצב זה מהווה סכנה ליכולת שלנו להבטיח את קיומנו"[1] ~ יריב לוין.
  • "יש תחושה מעצבנת שכאילו בית המשפט מורם מעם ומעל הכנסת, יש לי חדשות עבורכם – חוק יסוד השפיטה קובע מפורשות ששופט יפעל מכח החוק. בגצ לא מחזיק בסמכות לבטל חוק אלא לתת סעד לאזרח מול התעמרות נגדם. כולם חוששים לצאת נגד בית משפט". ~ ח"כ טלי גוטליב.