לדלג לתוכן

ויקיציטוט:הודעה לעיתונות/הודעה לאתרים

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.


"ויקיציטוט", מאגר הציטוטים החופשי ברשת האינטרנט


ויקיציטוט, מאגר הציטוטים העברי, החופשי והשיתופי ברשת האינטרנט, והינו חלק ממיזם בינלאומי של קרן ויקימדיה, ובמסגרתו נכתבים מאגרי ציטוטים בשפות שונות המדוברות בכל רחבי העולם.

ויקיציטוט מנצל את רשת האינטרנט ליצירת מאגר ציטוטים שיתופי, כזה שנכתב על-ידי הגולשים באופן הפתוח ביותר – כל גולש מכל מקום בעולם, יכול להוסיף דפי ציטוטים חדשים ולערוך דפים קיימים, תוך שמירה על עקרונות וקווים מנחים המתירים חופש פעולה רב. בקרה שוטפת של הערכים הנכתבים באה להבטיח את אמינותו של ויקיציטוט. ויקיציטוט הוא חופשי: כל אדם רשאי לקחת ממנו ערכים, בכל היקף שירצה, בלי שכר או קרדיט.

הכותבים בויקיציטוט העברי, הבאים מכל קצוות האוכלוסיה, מגדילים מדי יום את כמויות המידע שזמינות לגולשים, ומבטיחים עושר גדול של ערכים, בכל תחומי הדעת. עדכון ויקיציטוט נעשה במקוון ובעיתוי מיידי, ומאפשר גם תיקון טעויות באופן מיידי.

ויקיציטוט העברי הוא בתהליך התפתחות מתמיד, אך גם כיום כבר יש בו כיסוי נאה למספר תחומים, כגון יצירות ספרותיות, אישים, סרטים, פתגמים, תוכניות טלוויזיה, אהבה, ידידות, ועוד. דגש מיוחד מושם על דפים בעלי חשיבות מיוחדת לקורא העברי, ובהם יהדות, אישים ישראליים, תרבות ישראלית וכדומה. רמתם הגבוהה של הדפים, מספר הרב של הכותבים ואלפי הקוראים מראים שפרויקט יומרני זה נמצא על דרך המלך, והוא הולך ומתבסס כמוקד ידע ועניין מרכזיים בשפה העברית.

חציית גבול 400 דפי ציטוטים מצרף את ויקיציטוט העברי למועדון מכובד, שבו נכללות ויקיציטוטים בעלי מספר גדול בהרבה של דוברים: אנגלית, גרמנית, צרפתית, ועוד (בסך הכל חצו 10 שפות קו גבול זה).

דוגמאות לדפים

דוד בן גוריון, נועם חומסקי, משפחת סימפסון, חולית, אלברט איינשטיין, מאיר אריאל, מלחמת הכוכבים, הארי פוטר, זהו זה, אהבה, יוסיף ויסריונוביץ' סטלין, מילים אחרונות, נפוליון בונפרטה, צ'רלי וחצי, פו הדוב, מישל דה מונטיין, הגשש החיוור.

נתונים על ויקיציטוט

  • כותבים פעילים בחודש האחרון: כ-15
  • כותבים חדשים בחודש: כ-2
  • דפים חדשים ביום (באוקטובר): כ-2
  • מספר הפעמים שערך נערך לאחר שנכתב: 4 בממוצע
  • מיקום של ויקיציטוט העברי בעולם: 10


ראו גם