הבדלים בין גרסאות בדף "גבי אשכנזי"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוסף בית אחד ,  לפני שנה
* "אני מצדיע לכם, רעי לנשק, שותפי למשימה, גיבורי הארץ שנפלו... אתם וגבורתכם תשיבו למשתמטים: השפילו מבטכם. אלה הם מובחרי העם." ~ בכנס הענקת צל"שים לחיילי [[מלחמת לבנון השנייה]]
* "צבא נמצא באחד משני המצבים: או שהוא מתכונן למלחמה או שהוא נלחם." ~ מתוך הכתבה "כשבדמשק יכבה האור" מאת יאיר בר כוכבא, "נענע 10", 12.07.2007, ([http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=500266 מקור]).
* חשוב מאוד, שכמפקדים בצה"ל תבינו את האתגר הגדול שהולך להיות מונח על הכתפיים שלכם. להוביל אנשים לתוך האש! אין אתגר בעיני יותר גדול לבן אנוש, ומבחן יותר גדול לבן אנוש, מאשר לקחת אנשים לתוך הסיכון הזה. התנאי הוא שנכיר את האויב. שתדעו לנתח נכון את השטח, והכי חשוב להפעיל ולמצות נכון את כל גורמי הכוח. צה"ל יודע להביא, וזה לא הצגה, יודע להביא לאזורים כאלה הרבה מאוד יכולת. זה הטקטיקה. זה החוכמה והאמנות של כל אחד מכם. זאת אומרת, להוביל את האנשים בראש הכוח, עם תוכנית שיש בה גם תחבולה לא רק יוזמה, מתחשבת באויב ובשטח, בניתוח נכון ומפעילה את מרכיבי הכוח נכון. וכמפקדים אתם צריכים להבין שצה"ל נמצא באחד משני המצבים: או שאנחנו במלחמה או שמתכוננים למלחמה. בשביל זה אנחנו עושים את ההכשרות, את האימונים ואת מה שביניהם. ולכן צריך באמת להתכונן. יש לי ביטחון מלא שתוכלו לעשות את זה. איך אני יודע? אני כבר הרבה זמן במקצוע הזה ואני רואה את האנשים, האיכות היא מצוינת, וראיתי את האנשים גם במבחנים. באמת עשו את זה בצורה מרשימה." ~ מתוך הכתבה "צה"ל מציג: כך נפעל במערכה הבאה", מאת יונתן אוריך, "אתר צה"ל", 14.10.2009,([http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/art_video/2009/10/1402.htm מקור]).
* "בסוף, חשוב, [[W:המטה הכללי של צה"ל|אנחנו]], שנזכור את חשיבות המערך הלוחם. הם לא רק משלמים על השגיאות שלנו הם גם מתקנים אותן. לכן, גם היום, עם כל מצוקות התקציב, הלקח שלי- חזק את המערך הלוחם!" ~ במהלך פאנל אלופים לרגל שלושים שנה ל[[מלחמת יום הכיפורים]] בתוכנית [[W:פופוליטיקה|פופוליטיקה]] בערוץ הראשון בשנת 2003.
* "אל המשימות הבלתי אפשריות אנחנו שולחים את היחידה המתמחה בבלתי אפשרי." ~ על הקומנדו הימי, טקס סיום מסלול [[W:שייטת 13|שייטת 13]] ([http://www.aka.idf.il/Navy/Navy/General.aspx?DocID=74020&BrothersToIgnore=CHEYLOT_KLALI]).
1,689

עריכות

תפריט ניווט